Novostavba rodinného domu se zahradou, bazénem a kamennou fasádou zaujme už na první pohled

Date:

Kombinace různých materiálů a textur spolu se zemitými barvami dokáže vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Přidáte-li k tomu otevřený půdorys a systém širokých oken, dostanete jedinečný prostor pro bydlení. Tyto atributy patří „kamennému domu“, jehož autorkou je izraelská architektka Hila Hendifer.

Kámen a sklo

Novostavba rodinného domu se zahradou zaujme už na první pohled. Fasády domu pokrývají pásy čediče, kombinované s velkými proskleními. Kontrast mezi kamenem a okny, která mají minimalistický profil, vytváří fascinující směs a rovnováhu mezi designovými styly, materiály a proporcemi. Široká okna dodávají do interiéru množství denního světla.

Moderní rodinný dům s velkým prosklením a minimalistickým designovým interiérem
Vzdušný světlý prostor uzemňuje dřevěná podlaha, která tvoří dokonalý podklad pro světle šedý gauč. Zdroj: Shai Epstein

Jak oddělit funkční zóny bez dělících prvků?

Zhruba takto lze pojmenovat hlavní výzva, kterou architektka při této stavbě řešila. Investor si totiž přál maximálně otevřený prostor bez dělících příček, ale bylo zapotřebí vytvořit funkční členění a vizuální hranice mezi jednotlivými zónami.

Do domu vejdete přes široké černé dveře osazené mezi zdi s kamennou krytinou. Zdůrazňují městskou, minimalistickou linii a elegantně kontrastují s drsným kamenem. Již od prvního momentu naznačují konfrontaci mezi maximalismem a minimalismem, mezi „divokým a zdrženlivým“.

Moderní rodinný dům s velkým prosklením a minimalistickým designovým interiérem
Kuchyně působí díky černé lince rezervovaně – zdůrazňuje minimalistickou linii projektu.

Denní zóna se spoustou oken a černou kuchyní

Prvním prostorem, se kterým se setkáte při vstupu do domu, je obývací pokoj. Vzdušný světlý prostor uzemňuje dřevěná podlaha, která tvoří dokonalý podklad pro světle šedý gauč. Kuchyně působí díky černé lince rezervovaně – zdůrazňuje minimalistickou linii projektu. Patří k ní jídelní pult. Systém širokých oken vytváří scénu pro hru mezi světlem a stínem, zároveň minimalizuje hranice mezi interiérem a exteriérem.

Velká okna v moderní chodbě
Široká okna dodávají do interiéru množství denního světla.

Součástí denní zóny je také jídelní kout. Nachází se vedle dvou velkých oken, která vytvářejí dynamické pozadí pro dění kolem stolu a propouštějí velké množství přirozeného světla. Zajímavým prvkem je dřevěná stolová deska, natřená černou barvou, která vytváří jedinečný texturní vzhled.

Parkety „rybí kost“ harmonizují ložnici

Parkety v hlavní ložnici jsou kladeny do moderního vzoru „rybí kost“, což vytváří mimořádně příjemnou atmosféru. Dvě dlouhá okna po obou stranách postele zdůrazňují symetrickou linii, prostor působí lehce a vzdušně.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím...

Čištění interiéru vozidel: Dopřejte péči interiéru svého auta

Čistý interiér je důležitý pro vaše pohodlí i bezpečnost....

Lodní kontejnery na prodej: Rozmanitá nabídka kontejnerů všech velikostí

Lodní kontejnery najdou využití v mnoha různých oblastech. Ať...