6 kuchyňských trendů, kterým se raději vyhněte, jinak bude vaše kuchyně zanedlouho působit zastarale

Date:

Trendy jsou fajn, ale na ty krátkodobého charakteru je třeba dát si při zařizování nebo úpravách domácnosti určitě pozor. Předem myslete na to, jestli se vám bude daná změna líbit io pět let. Některé trendy nás tak zaujmou, že jim neodoláme a později litujeme. Víte, které z aktuálních kuchyňských trendů podle interiérových designérů je raději lepší neřešit?

Při jakýchkoli úpravách kuchyně myslete na to, že by měla být prostorem, který se vám bude líbit – a to nejen rok či dva. Když investujete do nové kuchyně, budete ji používat celé další roky. Věnujte dostatek času a prověřte si kolik a jakých úložných prostorů potřebujete, vyberte si užší škálu barev, se kterými jste spokojeni, rozvrhněte si organizaci a uspořádání, které vám bude plně vyhovovat z praktického i estetického hlediska. Nezapomeňte do kuchyně přizvat zajímavé povrchové úpravy a textury.

Přečtěte si také
Jak na přeměnu kuchyně s omezeným rozpočtem? Podívejte se, co dokážou barvy!

  1. Kompletně otevřený koncept kuchyně

Kuchyně s otevřeným konceptem jsou jedním z největších kuchyňských trendů 21. století. Mnozí však zapomínají na to nejdůležitější při otevřeném konceptu – vytváření definovaných zón, aby se v kuchyni snáze připravovala jídla. Kuchyňské zóny mohou zahrnovat vaření, přípravu jídla, zábavu, rodinné stolování, úložné prostory pro spotřební materiál a úklid.

moderní obývací pokoj v bílém s velkým prosklením
Zdroj: iStock

Mnozí interiéroví designéři dělí tyto funkční zóny i vizuálně různými rozdělovači – od sloupů, kusů vyššího nábytku, přes paravány a zelené či skleněné stěny. Velmi dobře fungují posuvné dveře, které v případě potřeby zavřete a budete mít soukromé místnosti, přičemž se jednotlivé zóny nebudou navzájem rušit.

  1. Mosazné kohoutky

Mosaz je designový trend, který se dostal do více stylů kuchyní. Mosazná svítidla vidíme v různých provedeních – jak industriální, tak ultraluxusní, ale není dobrým tahem řešit v mosazi celé větší plochy či povrchy, které nelze snadno vyměnit. Pokud tedy jste okouzleni mosazí, dopřejte si ji v kuchyni ve formě doplňků a svítidel raději než řešením armatur, mosazné pracovní plochy nebo celé linky.

Mosazné umyvadlo s baterií
Zdroj: iStock

  1. Kuchyně v industriálním stylu

Jsou kuchyně v industriálním stylu stále trendy? I když už nejsou tak populární jako kdysi, stále se používají. Existuje však určitý způsob, jak přistupovat k průmyslové kuchyni, a také způsob, jak nikdy nevytvářet industriální kuchyni. V první řadě se vyhněte industriálnímu vzhledu, který byl velmi silný před několika lety.

Black kitchen interior with sink, furniture, dishes and decor. 3d render illustration mock up.

Přečtěte si také
Jaký tvar kuchyně se hodí do malých bytů, abyste z místnosti dokázali vytěžit co nejvíc?
Zahrnoval viditelné instalatérské prvky, potrubí, holé žárovky namísto svítidel a příliš mnoho kovu. Ještě nedávno to bylo velmi trendy, ale teď to už vypadá přehnaně a zastaralo. Pokud se vám líbí industriální styl, existují jemnější nápady, které můžete vnést do prostoru. Zaměřte se na materiály jako dřevo a kov s patinou nebo se rozhodněte pro nerezavějící ocel.

  1. Speciální spotřebiče

Koupit si nejnovější inteligentní technologii do kuchyně je jistě skvělým způsobem, jak vytvořit supermoderní srdce domu. Nicméně, o několik let později budou působit zastaralé. Rozhodně je třeba se vyhýbat vestavěným speciálním spotřebičům, jako jsou topinkovače, fritézy či kávovary. Technologie i styl kuchyňských spotřebičů se mění tak rychle, že za pár let už budou vaši aktuálně supermoderní pomocníci působit starě a jejich výměna může být nákladná.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím...

Čištění interiéru vozidel: Dopřejte péči interiéru svého auta

Čistý interiér je důležitý pro vaše pohodlí i bezpečnost....

Lodní kontejnery na prodej: Rozmanitá nabídka kontejnerů všech velikostí

Lodní kontejnery najdou využití v mnoha různých oblastech. Ať...