Jak na přeměnu kuchyně s omezeným rozpočtem? Podívejte se, co dokážou barvy!

Date:

Designérky Bonnie, Erin a Lana z australského studia Three Birds proměnily zastaralou kuchyni k nepoznání. Klíčovou byla přitom zejména bílá barva, kterou trio považuje za „tekuté zlato“.

Kuchyně je srdcem domova, a proto by měla být nejen funkční, ale také dobře vypadat. Splnit tento cíl může být náročné zejména z finanční stránky, jelikož právě kuchyně bývá jednou z nejdražších položek při zařizování. Pokud vaše stará kuchyně potřebuje obnovu, ale máte omezený rozpočet, inspirujte se touto chytrou proměnou od trojice designérek z Three Birds, kterým se renovace staré kuchyně povedla za
6 800 €. (K porovnání, zcela nová kuchyně v Austrálii stojí dvakrát tolik.)

Renovace zastaralé dřevěné kuchyně v Austrálii
Původní stav. Zdroj: Three Birds Renovations

Po vyčištění původní kuchyně a namalování stěn zhodnotili, že starou linku, která byla ve velmi dobrém stavu, by bylo škoda vyhodit. Stejně nic nechybělo ani podlaze, kterou nakonec také zachovali.

Příliš mnoho dřeva

Původní kuchyně působila těžkým rustikálním dojmem a bylo v ní zbytečně mnoho dřeva. Majitelé toužili po radikální změně – stylu i barevnosti. Bonnie, Erin a Lana radí, jaká jsou tři nejdůležitější pravidla designu.

Vytvořte si nástěnku inspirací a svých vizí, jak chcete, aby prostor vypadal.
Pamatujte, že větší neznamená vždy lepší. Dostatek prostoru kolem nábytku je stejně důležitý jako samotný nábytek.
Abyste dosáhli „wow“ efektu, nemusíte vždy provádět obrovské renovace.
Jako nová

Designérky se po dohodě s majiteli rozhodly přemalovat celou kuchyňskou linku křídovou barvou v teplém bílém odstínu, aby místnost působila jemněji a příjemněji. Barvu jako takovou považují doslova za „tekuté zlato“, protože má schopnost prostor výrazně pozvednout a změnit jej.

Renovace zastaralé dřevěné kuchyně v Austrálii
Zdroj: Three Birds Renovations

A Cozy Modern kitchen white room interior .3drender

Nový nátěr kromě kuchyňských skříněk dostaly také všechny obklady a pracovní deska. „Malířské práce představovaly nejvyšší položku z rozpočtu, ale pokud jste trochu zruční v malování, můžete se do práce pustit i sami a ušetřit tak na mzdách pro řemeslníky,“ radí designérky.

Pokud se doma chystáte předělávat s omezeným rozpočtem, pamatujte na jedno pravidlo: co není zničeno nebo zkažené, to zachovejte.

Tým Three Birds

Z rustikálního na styl boho

Jak málo stačí, aby se z jednoho stylu stal jiný. Když bylo vše přemalováno, na řadu přišla výměna kuchyňského dřezu a vodovodní baterie, židlí, svítidel a ostatních doplňků. Jelikož se ušetřily peníze na kuchyňských úchytkách, které se jen přemalovaly, zbylo více na dvojitý bílý dřez značky Franke.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím...

Čištění interiéru vozidel: Dopřejte péči interiéru svého auta

Čistý interiér je důležitý pro vaše pohodlí i bezpečnost....

Lodní kontejnery na prodej: Rozmanitá nabídka kontejnerů všech velikostí

Lodní kontejnery najdou využití v mnoha různých oblastech. Ať...