Čína zavřela v Šanghaji obchodní čtvrť, nechce se podvolit koronaviru

Date:

Čínské úřady kvůli šíření koronaviru nařídily zavřít všechny supermarkety a obchody v šanghajské obchodní čtvrti Ťin-kan.

Obyvatelé musí zůstat doma nejméně do úterý, informovala agentura Reuters. Od neděle do úterý se bude v této části Šanghaje provádět testování na COVID-19. Všechna povolení vycházet z domovů vydaná do této doby proto byla pozastavena. Úřady nové nařízení nijak neodůvodnily.

Čína se drží strategie nulové tolerance vůči koronaviru ve snaze zabránit jeho šíření. Ekonomické středisko Šanghaj bylo v uzávěru od dubna, což má značné ekonomické důsledky. Opatření vyvolalo diskusi o udržitelnosti této strategie. Město uzávěru ruší postupně, nyní chce zprovoznit část hromadné dopravy.

Peking, který hlásí desítky nových nakažených denně, k uzávěře celého města nepřikročil. Provádí ale hromadné testování a zavádí dílčí ochranná opatření, což narušuje život občanů.

View of the splendid night view of downtown Shanghai.

V Šanghaji v neděli otevírají čtyři linky metra, úklidové čety tam v sobotu dezinfikovaly stanice. Provoz bude sice stále omezený, ale umožní lidem pohybovat se mezi jednotlivými čtvrtěmi a dostat se k vlakovým spojům a na letiště. Zprovozněno bude i 200 autobusových linek. Cestujícím se ale bude měřit teplota a budou se muset prokázat negativním PCR testem starým nejdéle 48 hodin.

V pátek město zaznamenalo 868 nových případů, předchozí den jich mělo 858. Americká letecká společnost Delta Air Lines oznámila, že ve středu obnoví lety ze Šanghaje přes Soul do Detroitu. Půjde o jeden spoj každý den.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím...

Čištění interiéru vozidel: Dopřejte péči interiéru svého auta

Čistý interiér je důležitý pro vaše pohodlí i bezpečnost....

Lodní kontejnery na prodej: Rozmanitá nabídka kontejnerů všech velikostí

Lodní kontejnery najdou využití v mnoha různých oblastech. Ať...