Chorvatsko ukrývá mnohem víc než klasickou komerci: Tipy na nejkrásnější místa, restaurace a bary, kde si to užijete

Date:

Pokud si při cestování užíváte rádi gastro zážitky, chcete poznávat zemi jinak než očima turistů, základem je objevit adresy, které jsou pro domácí srdcovkou. Provedeme vás nejmalebnějšími místy na Istrii, které rozhodně stojí za poznání.

Podívejte se spolu s námi do oblastí Chorvatska, které máte skutečně na skok a opravdu si zde užijete oblíbené slovenské moře ze zcela jiné perspektivy. Istrie je kouzelnou oblastí a nabízí spoustu možností mimo klasické turistické části. My osobně milujeme místa, která jsou srdeční záležitostí domácích. Právě ty mají úplně jiný flow. Pojďte s námi objevovat opravdové klenoty.

Medulin: romantické pláže
Jako první spot, který byste měli navštívit je jistě Medulin. Místo na nejjižnějším bodě poloostrova Istrie má naprosto dokonalou faunu a flóru. Říká se, že je také městečkem rybářů, což mu dodává specifickou a jedinečnou atmosféru. Odkdy ho staří Římané považovali přímo idylické, neztrácí svůj lesk a jedinečnost dodnes. V této oblasti najdete nejkrásnější pláže s azurově čistým mořem. Určitě se podívejte do národního parku, který má zcela jiný ráz.

Za nejideálnější plážičku se pokládá Bijeca, která má jeden kilometr a jde o písečnou oázu v centru města. My však nedáme dopustit na Pláž Mala Kolumbarica. Tu najdete v sevření větších či menších skal, ze kterých si milovníci adrenalinu mohou skočit do moře.

Umag: nejkrásnější západy slunce
Toto je něco, pro milovníky romantiky. Kromě tří lektvarů, které dané místo dokonale definují, tedy víno, olivy a lanýže je Umag směsicí nádherného moře a starověkých zbytků kultur. Najdete zde zajímavé parky, přičemž určitě doporučujeme podívat se do parku veverek, ve kterém jsou tyto malé tvory opravdu rozkošné, potkáte jich tam velké množství a lidi se téměř nebojí.

Aerial view of the islands close to Hvar with boats at the water

Určitě sem zajděte před západem slunce, protože výhledy, které se vám naskytnou, jsou opravdovou oázou pro všechny smysly. A to bez nadsázky. Vezměte si deku, láhev seku a vychutnávejte si přítomnost.

Chorvatské město umělců okouzlí všechny kreativní duše i milovníky umění. Každý rok začátkem května se uličky a náměstí Grožnjan přemění na opravdový ateliér. Organizují se zde pravidelně umělecké, taneční a dramatické dílny, různé workshopy z oblasti hudby, umění a dramatu.

Projděte se kouzelnými uličkami, dopřejte si kvalitní kávu a typické chorvatské koblihy. Toto místo přímo vybízí k malým hříšnostem. Atmosféra si vás okamžitě získá a budete se zde cítit víc než jen příjemně.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Čištění interiéru vozidel: Dopřejte péči interiéru svého auta

Čistý interiér je důležitý pro vaše pohodlí i bezpečnost....

Lodní kontejnery na prodej: Rozmanitá nabídka kontejnerů všech velikostí

Lodní kontejnery najdou využití v mnoha různých oblastech. Ať...

Symboly, které vám zajistí domácí pohodu

Chtěli byste se cítit doma skvěle a šťastně? Pořiďte...